Maiju Saariniemi tulee pitämään kvanttihypnoosikurssin Kivilahden Hyvinvointikeskukselle Äänekoskelle 10.-11.10.2026. Näiden kahden päivän aikana perehdytään kvanttihypnoosin ihmeelliseen maailmaan teorian ja käytännön harjoittelun avulla.
Kurssin hinta 333€ (mahdollista maksaa osamaksuna). Ilmoittautumiset suoraan Maijulle: maiju.saariniemi@me.com.
Kurssin yhteydessä on mahdollisuus majoittumiseen Kivilahdessa 45€/hlö/yö (sis. rantasaunan). Kivilahteen on mahdollista saapua jo perjantaina, jolloin majoitushintaan sisältyy saunomismahdollisuus Kivilahden rantasaunalla.
Kivilahdessa järjestetään yhtä aikaa kvanttihypnoosin peruskurssin kanssa kvanttihypnoosiohjaajien tapaaminen, joten sinulla on viikonlopun aikana mahdollisuus tavata muitakin kvanttihypnoosia harjoittavia ohjaajia.
Kerro ilmoittautumisen yhteydessä majoitustarpeestasi Maijulle. Paikalle pääsee tietysti paitsi autolla, niin melko hyvin myös julkisilla. Linkki paikallisbussi Jyväskylästä tulee n. kilometrin päähän ja Onnibus Äänekoskelle.
Kerro mikäli tarvitset kyytiä bussilta, niin käymme hakemassa ja pyydä saada liittyä myös kvanttihypnoosiohjaajien Telegram ryhmään kysyäksesi kimppakyytiä mistä oletkin tulossa.
Tervetuloa kurssille!
Näiden kahden päivän aikana perehdytään kvanttihypnoosin ihmeelliseen maailmaan teorian ja käytännön harjoittelun avulla.
Koulutuksessa:
-
- avautuu tavallisen hypnoosin ja kvanttihypnoosin välinen ero
-
- selviää suggestion merkitys, voima ja vaikutukset
-
- tiedostetaan millainen voimavara meissä jokaisessa piilee, miten se näyttäytyy ja miten voimme auttaa muita löytämään tämän voiman itsestään
-
- käydään läpi asiakkaan kohtaamista ja itse istuntoa
-
- harjoitellaan äänen käyttöä induktion aikana (hoidettavan auttamista transsiin)
-
- tehdään harjoitusistuntoja niin, että jokainen pääsee hoitamaan ja olemaan hoidettavana
Kurssilla on tarjolla kahvia/teetä lisukkeineen ja Kivilahdesta voit ostaa itsellesi myös ruokaa, jonka lämmität itse paikanpäällä. Paikanpäällä on myös kioski, josta saa pientä purtavaa, juotavaa, limsaa, jäätelöä jne.
Kvanttihypnoosin perusteiden hallitseminen on upea työkalu minkä tahansa hoitomuodon yhteydessä ja/tai omaa henkistä kasvua tukemaan. Nämä kaksi päivää avaavat ymmärrystä sisäisestä ohjauksesta ja antavat hyvän pohjan kvanttihypnoosien tekemiselle; aluksi läheisille ja tutuille, sitten vähitellen muillekin. Tekeminen on ainoa tapa todella oppia. Koulutus ei ole pelkästään uuden hoitomuodon oppimista, vaan se on transformatiivista läsnäoloa, kuten kvanttihypnoosikin on. Lisää metodista täällä.
Ilmoittautumiset
Lisätiedot ja ilmoittautumiset:
maiju.saariniemi@me.com
www.saariniemi.com
Haluatko kokea kvanttihypnoosin ennen kurssia?
Henkilökohtainen kvanttihypnoosi-istunto ennen kurssia voi auttaa hahmottamaan millaisesta hoitomuodosta on kyse, mutta osallistuminen kurssille ei vaadi muuta kuin intuitiivisen tunteen sen merkityksellisyydestä tässä hetkessä.
Hyvä ajatus voi siis olla varata oman kvanttihypnoosi-istunto ennen kurssia, johon ajan saat varattua myös minulta, eli tämän sivuston ylläpitäjältä nyt kurssille tulijoille tai sitä suunnittelevalle suunnattuun tarjoushintaan 160 euroa sis. yhden yön majoituksen Kivilahdessa tai etänä verkon kautta hintaan 120 euroa. Hinta sisältää nauhoitteen, jonka luovutan sinulle istunnon jälkeen.
Jos haluat kokea istunnon livenä mahdollisimman lähellä kotiasi, tsekkaan Maijun ylläpitämä lista kh-istuntoja tekemistä hoitajista. Voit varata istunnon keneltä tahansa aktiivisesti hoitoja tekevältä hoitajalta, joista listan löydät täältä.
Katso alla oleva video tutustuaksesi Maijuun, tämän kurssin vetäjään jo hiukan jo etukäteen.
